ofirmie

O firmie

Fertico Sp. z o.o. jest nowoczesnym przedsiębiorstwem działającym w branży logistycznej. Zajmujemy się gównie magazynowaniem substancji chemicznych, kompleksową obsługą logistyczną oraz krajowym i międzynarodowym transportem drogowym.

Nowoczesne zaplecze logistyczne, zaawansowane systemy i rozwiązania, doświadczenie, rzetelność i miła obsługa pozwalają na profesjonalną realizację usług na najwyższym poziomie.

Jesteśmy przekonani, że wspólnie znajdziemy optymalne rozwiązanie odpowiadające Państwa potrzebom. Zapraszamy do zapoznania z naszą ofertą.

Historia

Firma istnieje od 2001 r. Nasze magazyny logistyczne usytuowane są w Błoniu, przy ul. Bieniewickiej 43 (w województwie mazowieckim, niedaleko drogi krajowej A2 Warszawa – Poznań).

Obecnie współpracujemy z koncernami agrochemicznymi, składujemy głównie środki ochrony roślin, nawozy i akcesoria dla rolnictwa, ogrodnictwa i sadownictwa, a także branży DDD.

Powiązanie z sektorem ogrodniczym, stanowi w pewnym sensie kontynuację działalności naszych poprzedników, chociaż jesteśmy otwarci i przygotowani na szerszą współpracę z innymi branżami (głównie z branżą chemiczną).

W tym właśnie miejscu na początku lat 70-ch Zakład Zaopatrzenia Ogrodniczego wybudował pierwszy magazyn (określany Magazynem Głównym) przeznaczony specjalnie do składowania środków ochrony roślin i akcesoriów ogrodniczych. Od 1989 roku działalność kontynuował tutaj HORTEX Sp. z o.o., później HORTEX Holding S.A., prowadząc magazyny dystrybucyjne dla firm agrochemicznych oraz sprzedaż detaliczną i hurtową środków ochrony roślin.

Od 2001 r. nasza firma dokonała modernizacji i rozbudowy magazynów oraz wprowadziła wiele zmian na terenie całego zakładu „FERTICO” Sp. z o.o. w celu podwyższenia standardu obiektu magazynowego i dostosowania go do zmieniających się przepisów ( zarówno krajowych jak i unijnych), w szczególności w zakresie ochrony środowiska.

W 2011 r. wybudowaliśmy dwie nowoczesne hale magazynowe wysokiego składowania wyposażone w bogaty system zabezpieczeń wraz z całą infrastrukturą związaną z systemem dodatkowych zabezpieczeń środowiska i bezpieczeństwa dla ludzi.