O FIRMIE

Fertico – firma godna zaufania

Naszą placówkę badawczą tworzy zespół ludzi posiadających profesjonalne wykształcenie, wieloletnią praktykę w doświadczalnictwie rolniczym. Posiadamy własne zaplecze badawczo-laboratoryjne oraz rozbudowaną bazę sprawdzonych lokalizacji badawczych u zaprzyjaźnionych plantatorów oraz własne sady i plantacje dzięki czemu corocznie wykonujemy kilkaset doświadczeń.

Naszymi zleceniodawcami są głównie duże koncerny chemiczne, chcące wprowadzić swoje środki ochrony roślin na polski rynek. Wykonujemy także badania dla mniejszych firm zlecających tylko pojedyncze doświadczenia. Posiadamy grono stałych klientów, co świadczy o jakości naszych usług.

 

Struktura firmy

Firma Fertico sp. z o.o. została utworzona w 2001 roku przy wcześniej istniejącej firmie Agrosimex. Obecnie firma Fertico składa się z dwóch działów: placówki badawczej i laboratorium oraz działu logistycznego. Główny oddział badawczy badań polowych znajduje się w Błędowie, zaś w Grójcu znajduje się laboratorium analityczne.

Placówka badawcza posiada także dwa oddziały zlokalizowane w Jarocinie pod Poznaniem i w Błoniu pod Warszawą. Odziały posiadają częściową specjalizację. Doświadczenia sadownicze  wykonywane są przez oddział w Błędowie, rolnicze przez oddział w Jarocinie pod Poznaniem, a warzywnicze przez oddział w Błoniu pod Warszawą.
Firma Fertico posiada własne sady eksperymentalne oraz plantację truskawek i malin w Błędowie.